člen skupinyMetalimex
OKK Koksovny, a.s.
EVROPSKÁ ŠPIČKA VE VÝROBĚ KVALITNÍHO KOKSU

OKK Koksovny podpořily jeden z nejvýznamnějších festivalů soudobé hudby na světě - 02.09.2019

OKK Koksovny podpořily festival Ostravské dny 2019.

Jeden z nejvýznamnějších festivalů soudobé a experimentální hudby na světě

 

V pořadí 10. bienále Ostravských dnů 2019, jednoho z nejvýznamnějších festivalů soudobé a experimentální hudby na světě, se uskutečnilo od 22. do 31. srpna 2019. Mezinárodního festivalu se zúčastnilo 36 mladých skladatelů ze 14 zemí z celého světa, včetně Peru, Velké Británie, Číny, Německa, Kanady či USA, dále 16 celosvětově uznávaných skladatelů z proslulých univerzit, jako jsou například Harvard nebo Graz. Během festivalu bylo odehráno 14 koncertů současné hudby pro symfonické orchestry i malá seskupení včetně inscenace opery. Na programu byl také 18hodinový maraton ikonických skladeb převážně druhé poloviny 20. století – tzv. The Long Night. Na něj navázal Minimaraton elektronické hudby, symposium a neoficiální spontánní setkání umělců s publikem v klidné atmosféře letní Ostravy. 

Festival Ostravské dny je žánrově zaměřený na soudobou klasickou hudbu avantgardní, experimentální i riskantní povahy. Jeho cílem je seznámit veřejnost převážně s orchestrálními díly, která dosud nebyla v České republice uvedena nebo mají na festivalu světovou premiéru. Kompozice přímo na místě nastudovávali poslední dva srpnové týdny Ostravská banda, Ostrava New Orchestra, sbor Canticum Ostrava i řada dalších špičkových ansámblů, sólistů a dirigentů.

Pořadatelem festivalu bylo Ostravské centrum nové hudby.

 

Jsme moc rádi, že jsme mohli tento unikátní hudební projekt podpořit!

 

Více informací o festivalu naleznete na webových stránkách http://www.newmusicostrava.cz nebo na facebooku festivalu.


OKK Koksovny, a.s. se sídlem Ostrava-Přívoz, Koksární ulice 1112, PSČ 702 24,zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl B, vložka 740, IČO: 47675829, DIČ: CZ47675829. Společnost OKK Koksovny, a.s. je členem koncernu kde řídící osobou je společnost MTX Group a.s., IČO: 27441261

PRACUJI