člen skupinyMetalimex
OKK Koksovny, a.s.
EVROPSKÁ ŠPIČKA VE VÝROBĚ KVALITNÍHO KOKSU

Podporujeme

Věda a Výzkum

OKK Koksovny podpořily projekt Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě

 

Třináctý ročník akce zaměřené na popularizaci přírodních a technických věd se konal v úterý 25. června v dopoledních hodinách v prostorách nádvoří Slezskoostravského hradu. Akce byla primárně určena žákům a studentům základních a středních škol, vítána byla ale i široká veřejnost. Cílem projektu bylo ukázat, že přírodní vědy mohou být i krásné a zábavné a také, že se jedná o velmi potřebné a perspektivní obory lidské činnosti. Akci pořádala Česká společnost chemická Ostrava ve spolupráci s Fakultou materiálově-technologickou VŠB-TU Ostrava, Přírodovědeckou fakultou Ostravské univerzity a Střední průmyslovou školou chemickou akademika Heyrovského Ostrava. Pro malé i velké návštěvníky byl připravený bohatý program v podobě zajímavých chemických a fyzikálních pokusů, chemických her a soutěží, premiéra nové divadelní hry s chemickou tématikou, a nahlédnout tak zajímavou formou na chemii, fyziku, matematiku či informatiku.

 

Jsme moc rádi, že jsme mohli být u toho a projekt podpořit!

 

Více informací o akci na webových stránkách http://www.chemienahrade.cz.


 


Kultura

OKK Koksovny podpořily festival Ostravské dny 2019.

Jeden z nejvýznamnějších festivalů soudobé a experimentální hudby na světě

 

V pořadí 10. bienále Ostravských dnů 2019, jednoho z nejvýznamnějších festivalů soudobé a experimentální hudby na světě, se uskutečnilo od 22. do 31. srpna 2019. Mezinárodního festivalu se zúčastnilo 36 mladých skladatelů ze 14 zemí z celého světa, včetně Peru, Velké Británie, Číny, Německa, Kanady či USA, dále 16 celosvětově uznávaných skladatelů z proslulých univerzit, jako jsou například Harvard nebo Graz. Během festivalu bylo odehráno 14 koncertů současné hudby pro symfonické orchestry i malá seskupení včetně inscenace opery. Na programu byl také 18hodinový maraton ikonických skladeb převážně druhé poloviny 20. století – tzv. The Long Night. Na něj navázal Minimaraton elektronické hudby, symposium a neoficiální spontánní setkání umělců s publikem v klidné atmosféře letní Ostravy. 

Festival Ostravské dny je žánrově zaměřený na soudobou klasickou hudbu avantgardní, experimentální i riskantní povahy. Jeho cílem je seznámit veřejnost převážně s orchestrálními díly, která dosud nebyla v České republice uvedena nebo mají na festivalu světovou premiéru. Kompozice přímo na místě nastudovávali poslední dva srpnové týdny Ostravská banda, Ostrava New Orchestra, sbor Canticum Ostrava i řada dalších špičkových ansámblů, sólistů a dirigentů.

Pořadatelem festivalu bylo Ostravské centrum nové hudby.

 

Jsme moc rádi, že jsme mohli tento unikátní hudební projekt podpořit!

 

Více informací o festivalu naleznete na webových stránkách http://www.newmusicostrava.cz nebo na facebooku festivalu.




OKK Koksovny se zapojily do Landscape Festivalu Ostrava 2019.

Darovaly cca osm tun kvalitního koksu na realizaci instalace Carbon Garden

 

Ta je umístěna na můstku přes řeku Ostravici za Trojhalím v centru Ostravy a je volně přístupná veřejnosti. Carbon Garden je instalací rakouského ateliéru Kombinage a je součástí již sedmého ročníku Landscape Festivalu Ostrava 2019, který v Ostravě odstartoval ve čtvrtek 30. května. Cílem letošního ročníku je propojit historické centrum Ostravy s Dolní oblastí Vítkovice a městskou částí Mariánské Hory. Prostřednictvím architektonických intervencí a uměleckých instalací, výstav, debat a happeningů se festival snaží zdůraznit důležitost veřejného prostoru a zeleně pro město. Trasa festivalu je vedena tak, aby upozornila na některá problematická a degradovaná místa ve městě, která mají potenciál stát se novými centry kulturního a společenského života. Tato místa se pak snaží site-specific instalacemi a happeningy oživit, kultivovat a nastínit jejich budoucí možný rozvoj.

V rámci festivalu bude postupně vytvořeno na 30 site-specifik instalací, které budou veřejnosti přístupné do 10. října. Jejich autory jsou nejen uznávaní regionální architekti a umělci, ale i studenti místních vysokých škol či zahraniční tvůrci. Organizátory festivalu jsou Galerie Jaroslava Fragnera, provozovaná spolkem Architectura, statutární město Ostrava a ateliér zahradní a krajinářské architektury K2N LANDSCAPE.

 

Jsme moc rádi, že jsme mohli být u toho a festival také podpořit!

 

Podrobnější informace o festivalu, umístění jednotlivých instalací a programu najdete na https://www.landscape-festival.cz/.


OKK Koksovny, a.s. se sídlem Ostrava-Přívoz, Koksární ulice 1112, PSČ 702 24,zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl B, vložka 740, IČO: 47675829, DIČ: CZ47675829. Společnost OKK Koksovny, a.s. je členem koncernu kde řídící osobou je společnost MTX Group a.s., IČO: 27441261

PRACUJI